Diskuse

Tady můžete diskutovat s ostatními, psát vaše názory nebo se nás na něci zeptat.

Tady můžete diskutovat

Datum: 20.08.2013

Vložil: Natálie

Titulek: dotaz

Dobrý den, chci se zeptat, či můžu dát křečka a želvičku do jednoho terárka? Vím, že mají různé podmínky pro chov, ale jestli se spolu snesou...Máte někdo takové zkušenosti? :)
Děkuji za odpověď :)

Datum: 12.10.2013

Vložil: David Chytil

Titulek: Re: dotaz

Nevím, ale já bych vzájemné poranění neriskoval...

Datum: 08.05.2013

Vložil: turbo knedlíček21

Titulek: dotaz

Dobrý den,
na různých stránkách píšou různé stravovací návyky pro dospělé felzumy: každý den trošičku, jinde dvakrát týdně, třikrát týdně...co je z toho nejideálnější?
Jak si zvykají na lidský kontakt? Jak snášejí hlazení?

Taky jsem se chtěla zeptat, jestli máte nějaké volné mládě felzumky (na druhu mi moc nezáleží) ??
Předem děkuji za odpověď na moje všetečné otázky.. :)

Datum: 21.05.2013

Vložil: David Chytil

Titulek: Re: dotaz

Dobrý den,
Mně osobně přijde nejlepší dávat felzumám cvrčky každý druhý den. Na lidský kontakt si zvykají těžko, protože jsou felzumy velice mrštné a neposedné. Asi by se museli hladit od mláděte, ale s rizikem poranění (ulomení ocasu, poškození kůže apod.). My s mazlením se s felzumami nemáme žádné zkušenosti a vystačíme si s pozorováním jejich zajímavých zvyků a nádherného zbarvení :)
Bohužel žádné všechna zdravá mláďata jsme prodali (máme jedno s poškozenou páteří, které vám můžeme prodat, ale pravděpodobně byste ho nechtěla). Volnou máme pouze jednu dospělou felzumu madagaskarskou kterou bychom rádi prodali. V případě zájmu mě kontaktujte na mail davidch(@)centrum(.)cz. Jakmile budeme mít novou felzumku, rádi vás o ní informujeme. Viz také https://archiv.aukro.cz/mlade-felzumy-madagaskarske--i2931055083
Omlouvám se za zpožděnou odpověď.
S pozdravem,
David Chytil

Datum: 24.01.2013

Vložil: Mirka

Titulek: dotaz

Dobrý den, mám terárium 50x35x60 šxhxv myslíte, že stačí pro párek felsum madagaskarských? Děkuji Mirka

Datum: 25.01.2013

Vložil: David Chytil

Titulek: Re: dotaz

Myslím, že Ok, naše terárium má rozměry 60x40x70 šxhxv, a to jsem je měli dříve v teráriu o něco menším než vy.

Datum: 27.01.2013

Vložil: Mirka

Titulek: Re: Re: dotaz

:) tak jsem nakonec změnila rozměry u pána co mi terárium vyrábí a budu mít 50x40x80 tak tam se jim bude líbit určitě :D jen bych potřebovala poradit s osvětlením. Co přesně máte za zářivku a žárovku? Bojím se, že mi to jedna žárovka nevytopí tak mohu přidat i jednu obyčejnou žárovku? A v jakých vitamínech obalujete cvrčky? Myslím, že cvrčci budou pro mě oříšek, ale k vůli felsumkám to ustojím.. :D doufám, že mi nebudou moc běhat po bytě a řvát :D jak je uchováváte? Omlouvám se za spoustu dotazů, ale chci to mít vše dobře připrvené než přijdou zvířátka domů.. taky mě zajímá jaký si mám pořídit teploměr a vlhkoměr a jak to děláte s rosením a krmením, když třeba jedete na týden pryč.. musím mít asi hlídání, že? Děkuji za odpovědi :D

Datum: 27.01.2013

Vložil: David Chytil

Titulek: Re: Re: Re: dotaz

Máme zářivku UVB 10,0 (stačí i 5,0) a k tomu ještě žárovku jako zdroj tepla. UV nahrazuje prvky slunečního záření, které neprochází sklem. UV žárovka přestane být účinná asi 3 měsíce po koupi...dá se to i vypozorovat na chování felzum, které se pohybují pomaleji a nemají chuť k jídlu...
Cvrčky neobalujeme v žádném konkrétním přípravku, prostě v něčem pro plazi...(momentálně calvirep+VIT D3). Cvrčky uchováváme v krabičce, se kterou je koupíme. Samozřejmě občas utečou, jinak někdy cvrčí v noci přímo v teráriu..:). Vlhkoměr v teráriu nemáme (terárium rosíme jednou denně rozprašovačem). Teploměr speciální nemáme.
Jeden týden pryč vydrží felzumy v pohodě bez jídla a bez rosení taky (v tomto případě se hodí pořídit automatický rozprašovač). Na delší dobu se nám o ně stará rodina...Odpovědi na další dotazy najdete určitě v našich článcích o felzumách...

Datum: 08.12.2012

Vložil: Klára

Titulek: Vše o Felzumě

Dobrý den, chci se zeptat jestli by ste mi nemohly poskytnout info. o felzumě. Např.:co jí, stavba těla, jaká jsou ještě ybarvení atd.
Děkuji

Datum: 20.01.2013

Vložil: MY

Titulek: Re: Vše o Felzumě

my krmíme felzumy cvrčky a občas ovocem nebo ovocnou přesnídavkou, kterou lížou. Felzumy mají na prstech přísavky, díky kterým dokážou lézt po skle a dalč´ších kluzkých površích. Felzuma madagaskarská je zelená s červenými puntíky, ostatní druhy jsou většinou také zelené,ale např. f. klemmerova je modrožlutá apod....Všechny tyto informace a mnoho dalších o chovu, vzhledu apodobně naleznete v našich článcích o felzumách, kde toho je docela dost...

<< 1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek